Kilka słów o naszym pensjonacie


Nasz pensjonat to nowoczesny obiekt (oddany do użytku w 2014 roku), położony jest w samym sercu Bieszczad, w Wetlinie, w jej środkowej części, w pobliżu potoku Wetlinka. Posiada jedenaście przestronnych (od 15 do 25 m2) i jasnych pokoi 2,3,4 i 5-osobowych, każdy z pełnym węzłem sanitarnym, (w łazienkach kabina prysznicowa, ceramika ROCA, armatura KFA). 10 pokoi posiada balkon lub taras. Do dyspozycji Gości jest kuchniojadalnia i salon z kominkiem. Kuchnio-jadalnia wyposażona jest w płytę grzejną elektryczną 4-polową oraz pełny zestaw garnków, patelni, wszelkich naczyń, sztućców i akcesoriów kuchennych. Dwie duże lodówki są do dyspozycji Gości (każdy pokój ma zarezerwowane miejsce w lodówce). Nie przygotowujemy posiłków dla Gości. Widok z okien pokoi jest na Połoniny lub strumień i las oraz pasmo Jawornika. Meble w pokojach są z litego drewna, wysokiej jakości materace firmy KOŁO. Dobrze zaopatrzony sklep jest 500m (sklep sieci ABC) od pensjonatu, kościół rzymsko-katolicki 600m, restauracje i wejścia na szlaki turystyczne na Połoniny ok. 500m. Dojazd do budynku jest asfaltową drogą. Zagwarantowane są miejsca parkingowe dla wszystkich Gości. Obiekt budowany był ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób cierpiących na alergie. Wszystkie materiały do budowy oraz wyposażenie są z atestami. W obiekcie brak jest dywanów i wykładzin. Odkurzanie jest centralne, podłogi ścierane są na mokro. W obiekcie jest zakaz przebywania zwierząt domowych. Obiekt oddalony jest od ruchu ulicznego (dojazd jedynie do 5 posesji). Obiekt posiada w pełni profesjonalne (standard hotelowy) zabezpieczenia przeciwpożarowe. Doba hotelowa zaczyna się o 15:00 a kończy o 10:00.


Kilka słów o Wetlinie

Wetlina to idealna baza wypadowa w Bieszczady. Położenie Wetliny zapewnia z jednej strony bardzo dobre zaplecze noclegowe i gastronomiczne a z drugiej strony bliskość dzikiej przyrody. Miejscowość ma rozwiniętą infrastrukturę turystyczną i jest idealnie skomunikowana z najważniejszymi atrakcjami Bieszczadów. Wetlina jest długą miejscowością, skrajne przysiółki Stare Sioło i Osada dzieli kilka kilometrów. Nasz budynek zlokalizowany jest w środkowej części wsi, na dawnych łąkach zwanych Łuhy. W pobliżu naszego pensjonatu znajdują się znane w Bieszczadach lokale gastronomiczne - Baza Ludzi z Mgły oraz Chata Wędrowca. W tej części Wetliny są również takie charakterystyczne obiekty jak Dom Wypoczynkowy i Schronisko PTTK, Cień PRLu, czy bar RANCZO. W pobliżu jest również stacja benzynowa. Kilka minut drogi od naszego budynku znajdziemy dobrze zaopatrzony sklep spożywczy sieci ABC, kościół rzymsko-katolicki, postój BUSów (w sezonie turystycznym wyjeżdżają stąd busy wożąc turystów w bardziej oddalone rejony Bieszczadów) czy jedyny w okolicy bankomat oraz paczkomat InPost. Wetlina usytuowana jest pomiędzy pasmem Połoniny Wetlińskiej oraz pasmem Jawornika. Sąsiaduje z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym oraz Ciśniańsko-Wetlińskim Parkiem Narodowym. Powoduje to bliskość szlaków. Z Wetliny bezpośrednio prowadzi kilka szlaków pieszych. Około 10 minut pieszo od naszego pensjonatu jest wejście na szlak w kierunku Przełęczy Orłowicza (wejście na przełęcz zajmuje około 1 h 20 min.) skąd można wyruszyć na Smerek (20 min. z przełęczy), Połoninę Wetlińską (z przełęczy ok. 1,5 h) i Chatkę Puchatka oraz Jaworzec (ok. 3 h z przełęczy). Około 15 minut pieszo od Michałówki jest wejście na Jawornik (wejście zajmuje ok. 1 h) z którego można wyruszyć w kierunku Słowacji na Rabią Skałę. Około 25 minut pieszo od nas jest wejście na Dział oraz Małą i Wielką Rawkę (wejście na Małą Rawkę zajmuje ok. 3 h , na Wielką Rawkę ok. 3 h 15 min.). Dużą zaletą wymienionych szlaków jest możliwość wejścia i zejścia z nich do Wetliny, bez konieczności dojazdu. Przez Wetlinę płynie rzeka Wetlinka. Od południowej strony nasz pensjonat sąsiaduje tylko z terenami zielonymi i rzeką. Jej sąsiedztwo zapewnia naszym Gościom piękne widoki oraz kojący szum wody słyszalny z większości naszych pokoi. Jest możliwość zejścia na dziką plażę. W zakolu rzeki głębokość wody pozwala na rekreacyjne pływanie. Bliskość rzeki oraz lasu sprzyja obecności dzikiej zwierzyny, zarówno tej małej jak i dużej. Czasem zagości u nas sarna, częściej lis czy żmija.Kilka słów o Bieszczadach


Nasz pensjonat znajduje się w Wetlinie - jednej z głównych baz turystycznych w Bieszczadach. Wetlina leży w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, trzeciego co do wielkości w Polsce. Park to jedna z najcenniejszych ostój ssaków i ptaków drapieżnych w Polsce oraz Europie. W lasach o charakterze pierwotnym miłośnicy przyrody mogą podziwiać około 230 gatunków kręgowców w tym największe ssaki takie jak wilk, jeleń, żubr czy niedźwiedź. Wetlina daje również możliwość aktywnego wypoczynku. W lecie na turystów czekają liczne szlaki turystyczne, zimą trasy biegowe a w niedaleko położonej Kalnicy wyciąg narciarski. W lecie w Wetlinie mają miejsce koncerty i festiwale. Fani wypoczynku nad wodą mają blisko do mającego największą pojemność w Polsce Zalewu Solińskiego. Podziwiać można również największą budowlę hydrotechniczną w Polsce - mierzącą 81,8m wysokości i 664,8m długości zaporę w Solinie. Bieszczady mogą pochwalić się również istniejącą od 1898r. Bieszczadzką Kolejką Wąskotorową, jedyną w Polsce o charakterze górskim. Niegdyś transportując drewno, dziś wozi turystów przez dzikie tereny. W wyniku tragicznej historii dziś dzikie, w przeszłości licznie zamieszkane. Na miłośników historii czekają szlaki prowadzące przez nieistniejące już bieszczadzkie wsie wyludnione w ramach Akcji Wisła w 1947r.